מילון מושגים בדלתות פנים

לקראת רכישה של דלתות פנים לבית, תתקלו במגוון מושגים ומונחים שאולי לא הכרתם עד היום. בואו והכירו אותם במאמר להלן. לאחר שאתם מכירים את המושגים תבינו טוב יותר מה אתם מחפשים ומה מציעים לכם בחנות דלתות פנים.

מושגים בסיסים בעולם דלתות הפנים

א – אפוקסי

אפוקסי הוא חומר פולימרי אשר ניתן לעשות בו שימושים בתחום העיצוב. ואכן בענף דלתות הפנים מעצבים דלתות אפוקסי אשר עוברים צביעה בתנור. מדובר על דלתות מעוצבות במראה עכשווי ונאה.

ד – דלת הזזה

כאשר מתקינים דלת לחדר קטן או לחדר שאין בו די שטח לדלת כנף שתיפתח ותיסגר על חשבון שטח החדר, ניתן לבחור להתקין דלת הזזה. מדובר על דלת אשר נעה באמצעות מנגנון מיוחד. מה שמאפשר פתיחה וסגירה נוחה בלי לפלוש לשטח החדר.

כ – כנף

בכל דלת שמתקינים יש משקוף אשר מהווה מעין מסגרת, ודלת שנעה על הציר ופותחת או סוגרת את החדר. את הדלת שנעה מקובל לכנות בשם כנף.

ל – למינטו

דלתות למינטו אלו דלתות אשר מודבק עליהם ציפוי שהוא בעצם שכבה דקיקה של פלסטיק, דומה לפרקט למינציה. באמצעות למינטו ניתן לבצע מגוון עצום של עיצובים בצבעים מגוונים ובשלל טקסטורות.

מ – משקופים עוורים

בתהליכי הבנייה מתמודדים עם אתגרים שונים. אחד הקשיים הקיימים הוא בעיצוב ישר ומדויק של המפתחים לחלונות ולדלתות. כדי לפתור את הבעיה עושים שימוש עם משקוף עיוור. מדובר על פרופיל אלומיניום אשר מתקינים אותו בצורה ישרה של האות ר'. הוא זה שמעצב את צורת המפתח ועליו אפשר יהיה להתקין את הדלת או את החלון.

ע – עמידות במים

נזקים רבים מתרחשים בגין חשיפה של דלתות למים. מים מנפחים את העץ, גורמים לקילופי צבע ועוד. כדי למנוע נזקים כאלו ניתן לבחור דלתות עמידות במים. יש סוגים שונים של דלתות עמידות במים אשר נועדו להבטיח עמידות גם בחשיפה למים.

פ – פלקסבורד

היות והדלת אמורה לספק בידוד אקוסטי ויחד עם זאת להיות מוגנת מפני אש ומזיקים, עושים שימוש בפלקסבורד למטרת מילוי הדלת. הפלקסבורד הוא חומר המורכב משבבי עץ לצד סיבי פשתן והוא ממלא את העובי של הדלת.

צ – צירים

כל דלת כנף נעה על צירים. ניתן להבחין בין שני סוגים עיקריים של צירים. צרי ספר וצירי פייפ. צירי פייפ מזכירים בצורתם את צורת המקטרת והם מאפשרים תנועה נוחה. צירי ספר נפתחים ונסגרים באופן שמזכיר דפדוף בספר.

W – wpc

זהו חומר פולימרי שעושים בו שימוש בתעשיית הדלתות. החומר מורכב מסגסוגת של עץ ופלסטיק. החומר מאופיין בעמידות בתנאי רטיבות. חומר גלם זה נחשב מתקדם וחזק במיוחד.

error: התכנים שמורים ואינם מאושרים להעתקה.

הוספת ידית מעוצבת לבחירה

ידית ניקל

ידית ניקל

ידית ניקל

ידית ניקל

ידית ניקל

ידית ניקל

*לאחר ההזמנה מודד מטעמנו יגיע לביתכם - ניתן יהיה לעשות שינויים במידת הצורך גם לאחר ביצוע ההזמנה

הוספת עיצוב דלת לבחירה

2 פסים לרוחב

עלות המוצר
סה"כ עבור תוספות
סה"כ לתשלום

3 פסים לרוחב

3 פסים לאורך

חץ וקשת

עלות המוצר
סה"כ עבור תוספות
סה"כ לתשלום

פס אחד גלי

2 פסים גלי

קו ניקל מעוגל

עלות המוצר
סה"כ עבור תוספות
סה"כ לתשלום

3פסים מדורג

ללא עיצוב

עלות המוצר
סה"כ עבור תוספות
סה"כ לתשלום

*לאחר ההזמנה מודד מטעמנו יגיע לביתכם - ניתן יהיה לעשות שינויים במידת הצורך גם לאחר ביצוע ההזמנה

דילוג לתוכן