חייגו חינם:1-700-700-114
רשת דלתות אלון: מגוון דלתות פנים איכותיות
צרו קשר
חייגו עכשיו:
1-700-700-114
רוצים שנחזור אליכם בהקדם?
השאירו פנייתכם כאן
יועץ דלתות עד הבית ללא כל התחייבות
052-3444497

מושגי יסוד בנושא דלתות עץ ודלתות פנים


עם כל הקדמה הטכנולוגית של המאה ה-21, דלתות עץ הן עדיין הדלתות המובילות בתחום דלתות הפנים. כאשר אתם מגיעים לחנות לבחור דלתות אתם עשויים להתבלבל מהמושגים המקצועיים המשמשים לתיאור הדלתות. צוות חברת אלון דלתות, יבואנית דלתות הפנים המובילה בישראל, מפשט ומסביר את המושגים השונים.

 

אינסרט

אלמנט ניתן לכיוונון המושחל בתוך הדלת מלמטה, ותפקידו להתאים את הדלת לפתח (הנקרא פתח אור) ולגובה הריצוף.

 

שלבניה

שלבניה היא החלק שמכסה את את המרווח שנוצר בין המשקוף לפתח האור.

 

דלת ממ"ד

דלת ממ"ד אינה דלת פנים זולה, אך כאשר רוכשים דלתות לבית חייבים להתקין גם דלת ממ"ד בכניסה אליו. דלת הממ"ד היא דלת כבדה האוטמת היטב את הכניסה בעזרת גומי מיוחד, ולכן אינה אמורה להיות בשימוש יומיומי של פתיחה וסגירה.

 

ידית סטטית או דינמית

ישנם שני סוגים של ידיות לדלתות - ידית דינמית וידית סטטית. הידית הדינאמית היא הידית הנפוצה ביותר, אשר יש לדחוף כלפי מטה כדי להזיז את הלשונית במנגנון הסגירה של הדלת. הידית הסטטית היא ידית עגולה בדרך כלל, שמניעים ימינה או שמאלה. היא נקראת ידית סטטית כיוון שאין לה השפעה על הלשונית.

 

מחזיר שמן

אפילו דלתות מעוצבות זקוקות למחזיר שמן, הנקרא גם סוגר הידראולי. תפקידו של מחזיר השמן הוא לווסת את מהירות סגירת הדלת. ככל שהדלת גבוהה יותר צריך מחזיר שמן חזק יותר.

 

פלקסבורד

פלקסבורד הוא חומר מילוי המשמש בתעשיית הדלתות, כולל דלתות עץ שאינן עשויות עץ מלא. מדובר בסיבי עץ דחוסים בלחצים גבוהים. כאשר אתם מוצאים דלת פנים במבצע, ודאו כי המבצע הוא בגלל היותה מדגמים של שנה שעברה ולא בגלל בעיה בפלקסבורד, העלולה להוביל לבלאי מואץ של הדלת.

 

דלתות עמידות במים

דלתות עמידות במים הם המילה האחרונה בתחום הדלתות. דלתות אלה לא ניתן למצוא במסגרת של דלתות במבצע כיוון שהן חדישות וחדשניות.

 

מגן צילינדר

מגן צילינדר, כשמו כן הוא, והוא מיועד לשמור על הצילינדר מפני שבירה. ישנם סוגים שונים של מגינים. שאלו את בעלי המקצוע שלכם איזה מגם מתאים יותר במקרה של דלתות עץ.