רוצה לדעת איך בוחרים דלתות עץ איכותיות?

דלתות עץ משמשות בעיקר כדלתות פנים, אך בשנים האחרונות מסתמנת מגמה של חזרה לשימוש בהן כחלופה קלסית יוקרתית לדלתות הכניסה הסטנדרטיות מפלדה. המומחים של חברת דלתות אלון, הנחשבת לחברה המובילה ליבוא ושיווק דלתות פנים איטלקיות, מציינים כי יישנם מגוון סוגים של דלתות עץ, והן נבדלות זו מזו בסוג העץ, ואופן העיבוד שלו, וכן במספר השכבות, סוג המשקוף וכיוצא בזה.

מבית דלתות אלון מוסיפים שניתן לייצר דלתות מעץ כמקשה אחת כמו לדוגמה דלתות העשויות מעץ גושני (שמשמעותו למעשה היא "גוש אחד"), או לחלופין דלתות העשויות מכמה שכבות עץ שנדחסו והודבקו זו לזו בטכניקה ייחודית (כמו עץ לבוד), דלתות מפורניר (המהווה פרוסה דקה של עץ מלא המודבק על המשטח) ואף דלתות שנעשה בהן שילוב של עץ, זכוכית ופלדה.

האם לבחור בדלתות מעץ טבעי, דלתות פורניר או דלתות מעץ לבוד?


מבית דלתות אלון מציינים עוד שדלתות עץ הפופולריות והשכיחות ביותר בשוק הישראלי כיום הן דלתות מעץ טבעי, דלתות מעץ לבוד ודלתות המשולבות במספר חומרי גלם כמו עץ ופלדה.

עם זאת, חשוב לציין דלתות מעץ לבוד מיוצרות ממספר שכבות עץ אך נחשבות לעמידות פחות בהשוואה לשאר הדלתות, ובה בעת יקרות לא פחות, זאת בעקבות תהליך הייצור המייקר את עלותן, כך שלא תמיד דלתות שעלותן גבוהה הן בהכרח איכותיות יותר, מה שמלמד שלא תמיד המחיר מהווה מדד לאיכות ועמידות.

דלתות הפורניר מתאפיינות במראה של עץ טבעי, ועלותן הנה נגזרת של סוג קליפת עץ שהודבקה על פני חלקן החיצוני, ובאופן כללי דלתות הפורניר יקרות למדי ורגישות יותר לשריטות עיוותים ומכות.

עמידה בתו תקן ומספר שנות אחריות


דלתות עץ נבדלות אלו מאלו באופן סגירתן, כשהפופולריות והנמכרות ביותר הן אלו הנעות על צירן. ואולם, בשנים האחרונות שבות לפקוד את השוק גם דלתות ההזזה אשר היו נפוצות מאוד עד שנות ה-80 של המאה שעברה כמו גם הדלתות הכפולות המותאמות אופטימלית לחללים רחבים ומשמשות כיום הן כדלתות כניסה לבית והן כדלתות פנים.

במהלך רכישת דלתות מעץ ממליצים אנשי המקצוע מבית דלתות אלון להתייחס לסוג העץ ואיכותו, עמידותה של הדלת בפני מים, שריטות ומזיקים שונים, כמו גם רמת הבידוד כנגד רעשים, עמידתה בתו התקן הישראלי ומספר שנות האחריות שיש על הדלת מטעם החברה.

פרמטרים חשובים נוספים נוגעים לסוג המשקופים ומנגנון הנעילה של הדלת. מבית דלתות אלון מסבירים שההיבט העיצובי והתאמת הדלת לסגנון הכללי של החלל מהווה, אמנם, מרכיב בלתי נפרד מרשימת השיקולים, אך מומלץ שלא להתייחס אליו כשיקול מרכזי על חשבון איכות הדלת ועמידותה.

error: התכנים שמורים ואינם מאושרים להעתקה.

הוספת ידית מעוצבת לבחירה

ידית ניקל

ידית ניקל

ידית ניקל

ידית ניקל

ידית ניקל

ידית ניקל

*לאחר ההזמנה מודד מטעמנו יגיע לביתכם - ניתן יהיה לעשות שינויים במידת הצורך גם לאחר ביצוע ההזמנה

הוספת עיצוב דלת לבחירה

2 פסים לרוחב

עלות המוצר
סה"כ עבור תוספות
סה"כ לתשלום

3 פסים לרוחב

3 פסים לאורך

חץ וקשת

עלות המוצר
סה"כ עבור תוספות
סה"כ לתשלום

פס אחד גלי

2 פסים גלי

קו ניקל מעוגל

עלות המוצר
סה"כ עבור תוספות
סה"כ לתשלום

3פסים מדורג

ללא עיצוב

עלות המוצר
סה"כ עבור תוספות
סה"כ לתשלום

*לאחר ההזמנה מודד מטעמנו יגיע לביתכם - ניתן יהיה לעשות שינויים במידת הצורך גם לאחר ביצוע ההזמנה

דילוג לתוכן