חייגו חינם:1-700-700-114
רשת דלתות אלון: מגוון דלתות פנים איכותיות
צרו קשר
חייגו עכשיו:
1-700-700-114
רוצים שנחזור אליכם בהקדם?
השאירו פנייתכם כאן
יועץ דלתות עד הבית ללא כל התחייבות
052-3444497

המדריך לבחירת ידיות לדלתות פנים


בחירת דלתות הבית נעשית, לרוב, מתוך בחירה מושכלת. אנו משקיעים זמן בבחירת העיצוב, הצבע, החומר, וכו', ומשתדלים למצוא את הדלתות שמתאימות בול לבית שלנו. בחירת ידיות לדלתות פנים היא חלק בלתי נפרד מתהליך בחירת הדלתות, ולמרות שכביכול מדובר בפרט קטן, הוא יוצר הבדל גדול. מומחי הדלתות של חברת דלתות אלון, מגישים לכם את המדריך לבחירת הידיות.

  handles_for_interior_doors

 

התאמה עיצובית

עיצוב ידית הדלת צריך להיות תואם לעיצוב הכללי של הדלת, שמצידה צריכה להיות מותאמת לעיצוב הפנים של הבית. לא חייבים לקנות את הדלת עם הידית המוצגת בחנות דווקא, גם אם מדובר על דלתות במבצע מיוחד, וניתן תמיד לרכוש ידיות מתאימות ולהרכיבן. למרות שהיא קטנה, אל תתעלמו מעיצוב הידית!

 

מנגנון הנעילה

ידיות לדלתות פנים באות עם מנגנון נעילה מסוים, ויש לשים לב לא רק להתאמה העיצובית של הידית לדלת, אלא גם לאיכותו של מנגנון הנעילה, שהוא החלק הפונקציונלי של הידית, ובלעדיו גם הידית הכי יפה בעולם לא שווה הרבה. שימוש לאורך זמן בדלת עם ידית פגומה או מנגנון נעילה לקוי עלולים להוביל להרס הדלת. כדאי לשים לב שישנם היום סוגים שונים של מנגנוני נעילה, מלבד נעילת המפתח שאנו מכירים, כמו נעילה מגנטית או באמצעות כפתור מובנה בידית המותאמת לדלת.
 

איכות

סוג החומרים מהן עשויות הדלתות קובע נתונים רבים בתחום של דלתות פנים מחיר ועמידות. ככל שהשימוש בדלת צפוי להיות רב יותר יש צורך להשתמש בדלת חזקה יותר, למשל. בכל מקרה, כדאי להקפיד על דלתות איכותיות, ועל ידיות איכותיות לדלתות. רכישת דלתות פנים זולות או ידיות לא איכויותיות עלולה לעלות לכם ביוקר בסופו של דבר, כיוון שתצטרכו לרכוש דלת חדשה תוך זמן קצר.

 

מיליון ידיות

קיימים סוגים רבים של ידיות המתאימות למנגנוני נעילה שונים. ידיות לדלתות פנים מהסוג הנפוץ ביותר הן ידיות ההפעלה, הקרויות כך על שום הפעולה שהן גורמות – הכנסת והוצאת לשונית הסגירה של הדלת. ידיות ההפעלה יכולות להיות מאורכות או עגולות. בנוסף להן קיימות גם ידיות כפתור עגולות, המשמשות בעיקר כדי למשוך את הדלת פנימה והחוצה, ואינן מפעילות את מנגנון הנעילה. יש לבחון את התאמת סוג הידית למנגנון הנעילה, כפי שכבר הזכרנו, ולשימוש שנעשה בדלת.

 
לקטלוג הידיות