חייגו חינם:1-700-700-114
רשת דלתות אלון: מגוון דלתות פנים איכותיות
צרו קשר
חייגו עכשיו:
1-700-700-114
רוצים שנחזור אליכם בהקדם?
השאירו פנייתכם כאן
יועץ דלתות עד הבית ללא כל התחייבות
052-3444497

דלתות לבית- כיצד לעשות את הבחירה הנכונה?


הדלתות בבית אינן סתם מחיצות פיזיות שנועדו להפריד בין החללים בבית, אלא מעניקות קו עיצובי מובהק, מפיחות תחושות של ביטחון בכל חדר והן שומרות גם על מרחבם האישי של בני הבית.דלתות לבית בעיצובים שונים

בענף הדלתות קיים מגוון רחב היקף: דלתות עץ מלא, דלתות במילוי כוורת, וכן דלתות בציפוי למינציה או פורמייקה-מושגים שמומלץ להכיר בטרם ניגשים אל אולם התצוגה לצורך רכישת דלתות לבית.

 

השלב הראשון במהלך הבחירה של דלתות הפנים נוגע למידת התאמתן לאופי השימוש בחדר. אחד הפרמטרים שמבדיל בין דלתות הוא אופן פתיחתן. הדלת השכיחה ברוב הבתים היא דלת בעלת כנף אחת, שתנועתה הינה כלפי המרחב החיצוני או פנימי של החדר. מומלץ להעדיף דלת כנף שפתיחתה כלפי פנים החדר על מנת שלא לצמצם את המרחב החיצוני, אך חשוב להקפיד ולבחון כי יישנו מרחב מספק לפתיחתה המוחלטת של הדלת.

 

בחירת דלתות לבית בהתאם לחומר הגלם והציפויים

דלתות נוספות הן דלתות הזזה הנעות על מסילות לצד הקיר או לתוכו ודלתות דו-כנף המותאמות לחללים גדולים במיוחד. דלתות לבית נבדלות אלו מאלו גם בחומר הגלם ממנו הן עשויות כמו גם הציפוי העוטף אותן.

 

דלתות העשויות מעץ מלא הינן לרוב מרשימות מאוד ואיכותית יותר, אך עלותן גם גבוהה בהתאם והן בדרך כלל אינן עמידות בפני מים. דלתות MDF מורכבות מתערובת שבבי עץ דחוסים ויתרונן נעוץ במחירן הנמוך בהשוואה דלתות העשויות מעץ מלא, אך גם הן בעלות עמידות נמוכה כנגד מים.

 

יישנן גם דלתות במילוי פלקסבורד שעמידות בפני בעירה ומזיקים ומתאפיינות בחוזק ובידוד אקוסטי טוב, ודלתות במילוי כוורת שאינן עמידות לשימוש ממושך. יישנם גם סוגים שונים של ציפויים, ובמידה ותרים אחר דלתות עמידות במים עבור חדרים רטובים, מומלץ להעדיף דלתות מצופות פורמייקה על פני פורניר או למינציה.

 

התאמת הדלתות אל הסגנון העיצובי והגוונים של החדר

בעת בחירת דלתות לבית עומדות בפני הלקוח אינסוף אפשרויות עיצוביות. כל חברה נוהגת להציג מגוון רחב של דלתות מעוצבות בשלל דגמים, סגנונות עיצוב, מרקמים וצבעים, וניתן לשלב גם ידיות לדלתות בדקורציות, פרזולים ועיצובים שונים, כשהכול עניין של טעם אישי ותקציב.

 

במהלך בחירת עיצובן של הדלתות מומלץ תחילה להתאים או לשלב גוונים המותאמים לסגנון הריהוט וצבע הקיר שבחדר, ורק לאחר מכן להתייחס אל הציפוי של הדלת ולשלב פרזולים ודקורציות.

 

באופן כללי, דלתות בגוונים בהירים וקו עיצובי נקי מותאמים יותר לחללים קטנים או לסגנון מודרני- הייטקי, בעוד שדלתות מעץ מלא בגוונים כהים, המעטרות בפרזולים ופיתוחים שונים תתאמנה יותר לבתים בסגנון כפרי וחמים.