כשהפונקציונלי והאסתטי הולכים יד ביד: הכול על עולם דלתות ההזזה


אם בימים עברו סווגו דלתות הפנים כאלמנט פונקציונלי טהור ליצירת חיץ ותיחום חללים שונים, שהרי ברבות השנים שודרג מעמדן וכיום הן משמשות, בין השאר, גם כפריט עיצובי דקורטיבי לכול דבר ועניין, שנבחר בהתאמה לסגנון העיצובי הכללי של החלל, צורכי הלקוח וטעמו האישי.


השינוי התפיסתי נוצר בהדרגה כשאדריכלים ומעצבי פנים החלו לשים את הדגש גם על ההיבט הפונקציונלי במטרה למקסם את השטח של החלל הנתון בבתי המגורים. דלתות ההזזה, שהיו פופולריות מאוד החל מתחילת שנות ה- 50 ועד אמצע שנות ה- 70 של המאה ה- 20, זכו לקאמבק ועדנה מחודשת ומככבות בעידן העכשווי בבתים רבים כתוספת פרקטית, חסכונית וחיננית.

הפתרון החסכוני האופטימלי לחללים קטנים

מבית חברת דלתות אלון, יבואנית מספר 1 של דלתות הפנים בישראל, מסבירים שדלתות ההזזה מוגדרות כפתרון חסכוני אופטימלי לחללים קטנים, לפיכך, נעשה בהן שימוש תדיר בחדרי מקלחת ושירותים בתוך יחידות הורים, בחדרי ארונות, מרפסות שירות ועוד.

כמו כן, הן משמשות גם ליצירת הפרדה בתוך חללים שיש להם כמה שימושים שונים, דוגמת פינת עבודה בחדר שינה או חדר מגורים, פינת משחקים או לימודים בחדר ילדים וכן הלאה.

דלתות הזזה פנימיות וחסכוניות במקום מהסיבה שבשל היותן צמודות קיר, הן אינן גוזלות בשעת פתיחתן שטח מחלל החדר. יתרון נוסף נעוץ במנגנון הפתיחה שלהן, שהנו פשוט ואינו מצריך תפעול של הידית, אלא מבוסס על תנועת החלקה, מה שהופך אותן לאידאליות מאוד בחדרי ילדים.

עולמן הנסתר של דלתות הכיס

כיום נפוצות בשוק שתי קטגוריות נפוצות של דלתות הזזה: דלת הזזה נגררת ודלת כיס. דלתות ההזזה הנגררות מבית דלתות אלון הן מתוצרת איטליה וכוללות מנגנון נעילה מגנטי לטריקת דלת רכה ושקטה.

מדובר בדלתות פנים אפוקסי שעוברות צביעה בתנור ומגיעות בשלל צבעים. תת קטגוריה של דלתות הזזה היא דלת אסם שמתאפיינת במראה כפרי מחוספס של עץ מלא ומקרינה אל החלל נוכחות חזקה ודומיננטית.

בקטגוריה האחרת של דלתות ההזזה נמנית דלת הכיס או מערכת כיס, שבמקום להיפתח בצמוד לקיר, היא מחליקה ונעלמת אל תוך כיס נסתר העשוי מאלומיניום, שמותקן בקיר עוד בשלב הבניה. תהליך ההתקנה של דלת הכיס, דורש, אמנם, כמה שלבים, אבל התוצאה המוגמרת שווה את ההשקעה.

error: התכנים שמורים ואינם מאושרים להעתקה.

הוספת ידית מעוצבת לבחירה

ידית ניקל

ידית ניקל

ידית ניקל

ידית ניקל

ידית ניקל

ידית ניקל

*לאחר ההזמנה מודד מטעמנו יגיע לביתכם - ניתן יהיה לעשות שינויים במידת הצורך גם לאחר ביצוע ההזמנה

הוספת עיצוב דלת לבחירה

2 פסים לרוחב

עלות המוצר
סה"כ עבור תוספות
סה"כ לתשלום

3 פסים לרוחב

3 פסים לאורך

חץ וקשת

עלות המוצר
סה"כ עבור תוספות
סה"כ לתשלום

פס אחד גלי

2 פסים גלי

קו ניקל מעוגל

עלות המוצר
סה"כ עבור תוספות
סה"כ לתשלום

3פסים מדורג

ללא עיצוב

עלות המוצר
סה"כ עבור תוספות
סה"כ לתשלום

*לאחר ההזמנה מודד מטעמנו יגיע לביתכם - ניתן יהיה לעשות שינויים במידת הצורך גם לאחר ביצוע ההזמנה

דילוג לתוכן