בחירה נכונה: המדריך לרכישת דלתות פנים

אם בעברן היוו דלתות הפנים כרכיב פונקציונלי בלבד, שהרי כיום נחשבות הדלתות לחלק בלתי נפרד מהקונספט העיצובי הכללי של החלל, זאת בנוסף להיבט הפרקטי.
מבית חברת דלתות אלון מציינים שניתן למצוא דלתות פנים מחיר התחלתי של 1300 שקלים, ומאחר ובבית ממוצע ישנן כ-5 עד 8 דלתות, אזי העניין יכול להסתכם בסכומי כסף לא מבוטלים. לפיכך, היות ומגוון האפשרויות שקיימות בשוק הנו עצום, מעניקים אנשי המקצוע של דלתות אלון כמה נקודות וטיפים חשובים שעשויים לסייע לכם במהלך בחירת דלתות הפנים.

 

דלתות הכנף ודלתות ההזזה

במהלך החיפוש אחר דלתות פנים, אחד הפרמטרים שיש לשים עליהם את הדעת נוגע למפתחים וכיווני פתיחה. הדלתות הנפוצות והפופולריות ביותר כיום הן דלתות הכנף ודלתות ההזזה.

במידה ומחליטים לרכוש דלתות כנף רגילות, מומלץ להעדיף דלתות כנף בעלות צירים נסתרים, היות והצירים עמידים יותר בפני בלאי ונושאים טוב יותר את משקל הדלת, כשבנוסף לכך הם מאפשרים את פתיחת הדלת באופן מלא (180 מעלות) ומונעים היתפסות של אצבעות בדלת, שיקול חשוב ובפרט כשמדובר במשפחה עם ילדים קטנים.

מכיוון שדלתות אלו נמצאות באותו המישור עם קו הקיר, הן תורמות להדגשת עיצוב בקווים מינימליסטיים עדינים. הדלתות הסטנדרטית הן בגודל שבין 70-90 סנטימטרים בהתאם לרוחב הפתח, אולם במקרים של אנשים מבוגרים ו\או מוגבלים המסתייעים בהליכונים וכיסאות גלגלים, כדאי לייצר מפתחים ברוחב 90 סנטימטרים.

דלתות במילוי כוורת קרטון לעומת דלתות במילוי פלקסבורד

בכל הנוגע לחדרים קטנים כגון חדרי שירות, חדרי ארונות וחדרי מקלחת בסוויטת הורים, הפתרון האופטימלי הוא דלתות הזזה. להבדיל מימים עברו, דלתות הזזה כיום חוסכות בשטח היות והן נכנסות אל תוך כיס בקיר. דלתות ההזזה גם שקטות מאוד ומתאפיינות במנגנון שמונע מהן להיטרק.

פרמטר נוסף שיש לבחון כשבוחרים דלתות פנים מתייחס לחומרי הגלם שכוללים את המילוי והציפוי שלהן. מחברת דלתות אלון מסבירים שהחומרים שמהם עשויה הדלת הם שיקבעו את איכותה, עמידותה ורמת הבידוד התרמי והאקוסטי שלה. הדלתות הנפוצות ביותר בשוק כיום הן אלו שמורכבות ממסגרת עץ עם שכבת בידוד מחומרים שונים.

המילוי הסטנדרטי לדלתות מסוג זה הוא כוורת קרטון, והן מתאימות לחדרים שבהם לא נדרש בידוד אקוסטי. עם זאת, בחדרים שבהם עולה הצורך באיטום טוב מפני רעשים, כמו לדוגמה בחדרי שינה, מומלץ לרכוש דלת במילוי פלקסבורד שגם עמידה כנגד מזיקי עץ וכוללת חומרים מעכבי בעירה.

לקטלוג הדלתות

error: התכנים שמורים ואינם מאושרים להעתקה.

הוספת ידית מעוצבת לבחירה

ידית ניקל

ידית ניקל

ידית ניקל

ידית ניקל

ידית ניקל

ידית ניקל

*לאחר ההזמנה מודד מטעמנו יגיע לביתכם - ניתן יהיה לעשות שינויים במידת הצורך גם לאחר ביצוע ההזמנה

הוספת עיצוב דלת לבחירה

2 פסים לרוחב

עלות המוצר
סה"כ עבור תוספות
סה"כ לתשלום

3 פסים לרוחב

3 פסים לאורך

חץ וקשת

עלות המוצר
סה"כ עבור תוספות
סה"כ לתשלום

פס אחד גלי

2 פסים גלי

קו ניקל מעוגל

עלות המוצר
סה"כ עבור תוספות
סה"כ לתשלום

3פסים מדורג

ללא עיצוב

עלות המוצר
סה"כ עבור תוספות
סה"כ לתשלום

*לאחר ההזמנה מודד מטעמנו יגיע לביתכם - ניתן יהיה לעשות שינויים במידת הצורך גם לאחר ביצוע ההזמנה

דילוג לתוכן